Az elváltozás
A jóindulatú májfoltok, pigmentfoltok kialakulhatnak a bőr különböző gyulladásos betegségei után, az életkor előrehaladtával, hormonális vagy egyéb genetikai okból. Kialakulásukban szerepet játszhatnak helytelen bőrápolási szokásuk, de nagy részben mégis a napsugárzás UV tartománya felelős kialakulásukért. Tulajdonképpen a bőr pigment anyaga a melanin egy helyen nagyobb koncentrációban halmozódik fel ez barna folt (májfolt) formájában jelentkezik.
A kezelés alapja, hogy a fény a melaninban szelektíven elnyelődik, annak szerkezetét megbontja, a szétesett anyagrészecskéket a fehérvérsejtek eltakarítják. Jóindulatú, pigmentfoltok kezeléséhez, a kezelés alatt esetlegesen bekövetkező bármilyen kényelmetlenség csökkentésének érdekében, lehűtött, átlátszó gélt (pl. ultrahang zselét) viszünk fel a kezelendő felületre.
A gél, még jobban csökkenti a fájdalom lehetőségét a kezelés alatt, valamint biztosítja a kezelőszerv, így a fény és a bőr ideális és optimális kapcsolatát.
A pigmentfoltkezelés megkezdése előtt, úgynevezett alacsony energiaszintű tesztlövést alkalmazunk a kezelendő felület közelében, a maximális hatékonyság és a minimális irritáció érdekében. A zselézett felületen a lámpatesttel, egymás melletti fényimpulzusokkal lefedjük a bőrt, minimális átfedéssel.
A májfolt kezelést követően jellemzően bőrvörösödés következik be a pigmentált foltok mellett.
Megjelenésük 2-3 percig tarthat és jellemzően a kiválasztott célterület helyi felmelegedését jelzi. A kezelt pigmentfoltok esetén általános, hogy 2-3 napig sötétednek a kezelést követően enyhe hámlást eredményezve. A hámlást követően a bőr vörös lesz és 10 - 14 nap alatt változik vissza normál állapotra.
További kezelésre lehet szükség a májfolt teljes eltüntetéséhez. Az ismételt kezelést csak ugyanazon a kezelési területen 6-8 hetes időközönként szabad végrehajtani.
Kezelés előtt
A kezelés utáni teendők